3 października - Otylia Swim Tour na Basenie Burowiec

21.09.2020

Cztery miasta znalazły się na jesiennej trasie Otylia Swim Tour. To zajęcia dla młodych adeptów pływania, organizowane każdego roku przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W sobotę, 3 października, sztab trenerski mistrzyni olimpijskiej z Aten zawita do Katowic. – Dla mnie i wszystkich współpracujących przy projektach mojej fundacji największym szczęściem jest to, że możemy wreszcie wrócić do tego, co kochamy. A kochamy m.in. dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z dziećmi – mówi Otylia Jędrzejczak. Podczas spotkań z młodzieżą i ich rodzicami zostaną zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa niezbędne w celu przeciwdziałania zakażeniu SARS-CoV-2. Cykl rozpocznie się w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, później zajęcia odbędą się w Łodzi, Katowicach i Rybniku.

W Katowicach zajęcia dla adeptów pływania odbędą się na nowoczesnej pływalni Burowiec. W czasie zajęć Otylia Swim Tour, które trwają przez cały dzień, dzieci i ich rodzice otrzymują kompleksową wiedzę. Młodzi adepci pływania trenują zarówno w wodzie, jak i na lądzie, a rodzice mogą w tym czasie spotkać się z dietetykiem i psychologiem sportowym. Zajęcia z dziećmi prowadzi dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Młodzi sportowcy mają okazję zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi ćwiczeniami.

– Za każdym razem mówimy sobie, że jeśli przynajmniej jedno z tych ćwiczeń zapadnie dzieciakom w pamięć, to będzie świetnie. Gdy przyjeżdżamy później do tych samych miast i spotykamy się z dzieciakami, to widząc ich postępy mamy olbrzymią satysfakcję – mówi Szymon Kujat, jeden z trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

– Z pewnością jednym z dużych naszych atutów są zajęcia dla rodziców, którzy często podczas spotkań z dietetykiem i psychologiem poznają wiadomości niezbędne dla prawidłowego rozwoju młodego sportowca. Z kolei dzieciaki uczą się wszystkiego, od podstaw, aż do poważniejszego doskonalenia swoich umiejętności. Ale najważniejsze jest, by się dobrze bawiły, bo przygoda ze sportem zawsze powinna rozpoczynać się o zabawy – dodaje najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. 

Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymują bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a październikowa impreza współfinansowana jest ze środków Miasta Katowice.

Zapraszają

Honorujemy karty