Imprezy

3 paźdzernika Otylia Swim Tour

 

Cztery miasta znalazły się na jesiennej trasie Otylia Swim Tour. To zajęcia dla młodych adeptów pływania, organizowane każdego roku przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W sobotę, 3 października, sztab trenerski mistrzyni olimpijskiej z Aten zawita do Katowic.

 

– Dla mnie i wszystkich współpracujących przy projektach mojej fundacji największym szczęściem jest to, że możemy wreszcie wrócić do tego, co kochamy. A kochamy m.in. dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z dziećmi – mówi Otylia Jędrzejczak. Podczas spotkań z młodzieżą i ich rodzicami zostaną zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa niezbędne w celu przeciwdziałania zakażeniu SARS-CoV-2. Cykl rozpocznie się w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, później zajęcia odbędą się w Łodzi, Katowicach i Rybniku.

 

W Katowicach zajęcia dla adeptów pływania odbędą się na nowoczesnej pływalni Burowiec. W czasie zajęć Otylia Swim Tour, które trwają przez cały dzień, dzieci i ich rodzice otrzymują kompleksową wiedzę. Młodzi adepci pływania trenują zarówno w wodzie, jak i na lądzie, a rodzice mogą w tym czasie spotkać się z dietetykiem i psychologiem sportowym. Zajęcia z dziećmi prowadzi dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Młodzi sportowcy mają okazję zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi ćwiczeniami.

 

21-24 sierpnia 2020 Wakacyjna przygoda na Basenie Burowiec

W okresie wakcyjnym zorganizowany został czterodniowy event z myślą o najmłodszych. Trzy tory basenu sportowego były ogólnodostępne, natomiast na pozostałych rozłożony został dmuchany wodny tor przeszkód dla dzieci umiejących pływać. Atrakcja dostępna była dla wszystkich dzieci bez dodatkowych opłat. Aby uatrakcyjnić okres wakacji w mieście, Katowickie Wodociągi przygotwały wiele niespodzianek dla najmłodszych. Miasteczko gimnastyczne, pokazy karate, pokazy sprzętu policyjnego oraz straży pożarnej, animacje dla najmłodszych czy pokazy akrobatyczne to tylko niektóre z nich. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

 

 

 

 

 

17 czerwca 2020 Otwarcie Basenu Burowiec

We środę 17 czerwca o godzinie 6:00 Basen Burowiec rozpoczął swoją działalność. 4675m² powierzchni użytkowej i lustro wody liczące aż 652 m² to najważniejsze liczby charakteryzujące pływalnie. Dla gości, którzy odwiedzili go już  17 czerwca, przygotowane zostały  atrakcje, takie jak basen rekreacyjny, wodne masażery, wanny jacuzzi i 80m zjeżdżalnia.

 

 Na ten moment wielu mieszkańców naszego miasta czekało od dawna. Dziś wszystko jest już gotowe - to ważny moment dla katowickiego samorządu, mieszkańców i całego regionu. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Basenu Burowiec i skorzystania z niezliczonych atrakcji obiektu.

 

Basen Burowiec to nowoczesna inwestycja pełna atrakcji sportowych, rekreacyjnych, a także edukacyjnych. W jego skład wchodzą: basen sportowy, strefa basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalnią, wannami jacuzzi, strefa saun i brodzik dla dzieci. Całość atrakcji dopełnia sala fitness i nowoczesna hala sportowa. Ważnym wyróżnikiem obiektu jest jego ekologiczny charakter – inwestycja zasilana jest dzięki bateriom fotowoltaicznym, częściowo pokrywającym zapotrzebowanie energetyczne obiektu. Poniżej prezentujemy film z oficjalnego otwarcia.

 

Zapraszają

Honorujemy karty